Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti klubu v roce 2005

29. 4. 2006

Zpráva o činnosti Tenisového klubu Vodňany v sezoně 2005

 

1. Turnaje

- Klubové a místní turnaje – v sezoně 2005 se povedlo uspořádat několik klubových turnajů, za zmínku stojí turnaj čtyřher k zahájení letních prázdnin zakončený opékáním selátka a již tradiční Študent Cup, spojený s opékáním selátka a večerním posezením s kytarou a dobrým pitím.

 

2. Soutěže družstev

- V sezoně 2005 se účastnilo soutěže družstvo TK Vodňany „A“, které hrálo 3.nejvyšší soutěž v rámci kraje. Toto družstvo mělo velice úspěšnou sezonu a přezimovalo na 1.místě. Po šesti výhrách a pouze jedné prohře se následný postup do Krajského přeboru I., 2.nejvyšší soutěže v jihočeském kraji dá považovat za historický úspěch .  Do nové sezony budeme nastupovat s poněkud více pozměněnou sestavou. Pavel Švec již ve Vodňanech hrát tuto sezonu nebude, na jeho pozici se po hostování z klubu TK Prachatice dostává Milan Bezděka. Do ženské sestavy přichází další posila z Písku, Jana Vendégová. Hlavní družstvo tedy bude pro rok 2006 vypadat následovně: za muže Milan Bezděka, dále Pavel Svoboda, Michal Hroneš, Radek Sejkot a hrající kapitán Zbyněk Hroneš, za ženy pak Jana Vendégová, Monika Pavelcová, Gábina Tibitanzlová a Martina Vavrušková.

 

3. Zajištění a kontrola plnění smlouvy o užívání tenisových kurtů mezi TK a nájemcem areálu Blanice p. Jiřím Seberou.

- Na schůzích výboru, které proběhly před zahájením sezony v termínech 22.1.2005, 12.2.2005, 19.3.2005 a 09.04.2005 byl zhodnocen stav sportovišť a jejich technického vybavení. Byly vyhodnoceny nedostatky a postup jejich nápravy. Smlouva o užívání byla podepsána k 20.4.2005 a její plnění průběžně kontrolováno členy výboru. Až na malé nedostatky a setrvačnost při jejich odstraňování se nechá konstatovat, že letos byly dvorce v dobrém stavu a nájemce vyvíjel snahu vycházet vstříc hráčům tenisu udržováním povrchu dvorců, zprovozněním kropení z řeky, údržbě lajnovaček, sítí, košťat i poskytnutím prostor při pořádání turnajů. Dle našeho názoru nejsou podmínky nájemní smlouvy mezi městem a nájemcem z hlediska údržby areálu, dvorců a příslušenství příliš šťastné a lze konstatovat, že stav dvorců a příslušenství je spíše udržován než rozvíjen. Námětem zůstává, zda je možné tento stav změnit a zda TK může pomoci nájemci vyjednat s městem takové podmínky, aby bylo ekonomicky schůdné docílit kvalitnějšího stavu a rozvoje areálu.

 

4. Informační skříňka, blokování kurtů, klubový žebříček

- Nechá se konstatovat, že na tomto úseku se nepodařilo udělat mnoho nového. Kurty jsou blokovány spíše sporadicky, žebříček je prakticky nefunkční. Informační skříňka byla několikrát aktualizována, především informacemi o zápasech „A“ družstva, termínech a výsledcích turnajů, byly doplněny plány pro blokaci kurtů. Zdá se však, že letos nebylo ani nutné hrací dobu na kurtech blokovat pro nižší zájem hráčů než v předchozích letech. I když pro dost hráčů by blokování bylo praktické, všichni členové klubu nemají klíč od skříňky a tím i nulovou možnost blokaci provést. Možná, že řešením by bylo umístění blokační tabule s navěšováním známek, zde by bylo nutné zajistit přístupné prostory pro všechny hráče. Co se týká nefunkčnosti klubového žebříčku, je na členech samotných, aby přišli s novou iniciativou.

 

5. Levné míče

- Pro členy klubu byly v nabídce levné míče zakoupené či zaslané na dobírku přímo ve velkoobchodech-MAKRO, ASPENsport, výhodně zajistil míče taktéž JčTS, který zajišťuje na základě smlouvy s firmou Wilson, dotované míče US Open pro odehrání krajských soutěží, kde je jejich užívání povinné. Jednalo se především o míče Wilson US Open a Wilson Double Core a Dunlop Brilliance a Dunlop DTB.

 

7. Členská základna

- K 31.12.2005 čítal tenisový oddíl xx.členů, z toho xx.mužů, xx.žen a xx.dětí.

 

Dne 09.04.2006 zapsal Ing. Zbyněk Hroneš